Tomáš Dušek

zobrazit pouze knihy zdarma

Tomáš Dušek

18.12.1967 Praha

Výrazný představitel české SF literatury. Narozen znamení střelce; základní školu prolezl s odřenýma ušima, neboť místo do školy raději chodil do knihovny. Tam hltal vše, co se dalo v tehdejší době sehnat z žánru Sci-fi (fantasy, vyjma Tolkiena, tehdy neexistovala). V osmé třídě měl již zameškáno přes 400 hodin a prolezl asi jen proto, že se s ním učitelé nechtěli trápit další rok. Vyučený zámečník, po skončení učiliště a povinném odpracování tří let v továrně už toto povolání nikdy nevykonával. Živil se jako doručovatel balíků, myč nádobí, pingl, točil pivo v bufetu u Hradeb v Mostecké ulici, ano, tam, kde je dnes Mac Donalds, a i v jiných hospodách, zkoušel podnikání s otcem, dělal skladníka v několika podnicích, vedl prodejnu nářadí a elektra, montoval nábytek.
Po rozpadu prvního manželství se rozhodl, že si udělá dovolenou, otevře si malý antikvariát, kde může ventilovat svoji lásku ke knihám, do půl roku zkrachuje a půjde si hledat nějakou práci. Osud ale rozhodl jinak, antikvariát provozuje už sedmnáctý rok. Díky knihám našel svoji druhou ženu, se kterou je již skoro stejně dlouho, jako s antikvariátem. Mají spolu tři děti, z prvního manželství má již dospělou dceru.
Knihy píše od svých 14 let, s různými přestávkami. Nikdy nezkoušel nic publikovat a asi by to tak i zůstalo, kdyby nebyl závislý na internetových počítačových hrách. Na jedné hře dělal profily členům svého kmene a padla zde otázka, proč nepíše knihy. Tak dal komunitě přečíst první díl Čaroděje, ten se líbil, jedna hráčka mu doporučila server na povídky a tvorbu začinajících psavců. Přes ten se pak dopracoval k Palmknihám, kde jeho knihy okupovaly první příčky ve stahování i v hodnocení e-knih ke stažení zdarma.
Později ho oslovilo nakladatelství Mojeknihy.eu, se kterým dodnes spolupracuje. Dosud vyšla tiskem celá pětidílná fantasy série Čaroděj a postapokalyptické scifi z české kotliny pod názvem Třetí vlna (jako e-kniha vyšlo u Palmknih, proto není v nabídce v našem obchodě - prozatím).

Tomáš pracuje na dalších knihách (fantasticko-historická freska s pracovním názvem Svět bez kříže); jde mu to pomalu, ale určitě je na co se těšit!

.TD foto 2014